ОСББ vs ЖЕК

Часто ми чуємо нарікання мешканців будинків на бездіяльність ЖЕКів. І, наче гроші за комунальні послуги сплачені вчасно, і зі своїми проблемами не раз звертались до утримувача будинку, а він зовсім не поспішає виправляти ситуацію та поліпшувати стан будинку та прибудинкової території. Плюс тримати відповідь про перелік робіт, куди були витрачені кошти, сплачені за комунальні послуги, практично не можливо.

Створюючи ОСББ, мешканці не просто беруть на себе відповідальність за спільний дім, але отримують можливість вчасно та якісно його поліпшувати. Вони впливають на розмір квартирної плати, спільно планують витрати та у будь-який момент можуть їх проконтролювати.

Мешканці самостійно вирішують, який склад працівників потрібен для обслуговування будинку, кого краще найняти та з якою заробітньою платнею, а це і управитель, або керівник ОСББ, сантехнік, двірник, електрик, бухгалтер тощо. Це ж стосується і відбіру підрядників для будь-яких робіт, що раніше просто призначались ЖЕКом, – вивезення сміття, ремонтні роботи і т.д.
OSBB-1024x724
Мешканці будинку в якому створено ОСББ можуть залучати кредитніі кошти для енергомодернізації свого будинку, та отримати відшкодування з державного бюджету на рівні 40%, та ще 30% з місцевого. Після проведення таких робіт витрати на опалення взимку та охолодження влітку значно зменшуюються, що заощаджує кошти всіх мешканців.
Зі створенням ОСББ всі комунальні приміщення в будинку переходять на його баланс. Кошти від здачі цих площ в оренду тепер будуть надходити на рахунок ОСББ і далі спрямовуватись на проведення необхідних робіт. Також додаткові кошти можна залучати з розміщення реклами на будинку, участі у грантових програмах, розміщення на депозиті надлишку внесків мешканців.
Ще однією беззаперечною перевагою для мешканців будинків, де справно працює ОСББ, є наявність людини, що відтепер представляє їх інтереси у “комунальних війнах” Членам ОСББ вже не треба буде самотужки ходити по інстанціях, якщо виникають незрозумілі борги перед водоканалом чи енергокомпанією, або якісь інші проблеми з постачальниками послуг. Адже тепер у співвласників будинку з’являється повноцінний представник їхніх інтересів, як перед органами влади, так і перед комунальними службами та іншими юридичними особами.
osbb
osbb8
osbb9
osbb10