Команда «Самопомочі» — за безпечний рух велосипедистів Херсона
Здорове місто

Проблема безпечного руху велосипедистів у Херсоні має давнє коріння, але останнім часом стає дедалі більш актуальною: дороги міста не обладнані велосипедними доріжками, якість доріг також низька і не сприяє безпечному руху. Окрема проблема – це відсутність водійської етики з боку водіїв автівок. Останнє систематично призводить до проблем і навіть трагедій: акція народилась після смертельного ДТП, в якому водій КамАЗу насмерть збив відому спортсменку-велосипедистку та відправив на лікарняне ліжко її друзів-велосипедистів.

Активістка херсонської «Самопомочі» Євгенія Алексишина також є затятою велоактивісткою та активістом здорового способу життя. Євгенія долучилась до акції із плакатом «Stop Killing Us!» («Припиніть нас вбивати!»).

«Подібні акції здатні привернути увагу і влади, і водіїв авто до проблем, із якими щодня в Херсоні стикається велосипедист, — розповідає Євгенія. – На жаль, наше місто іще далеке від європейського рівня облаштування доріг, але усі із чогось починали. Так само і ми маємо регулярно привертати до себе увагу, залучати до здорового способу життя та користування екологічним транспортом, а також боротись за свої права. У даній акцій ми боролись іще і за свої життя».

В розвинутих країнах активно використовують велосипедний транспорт як такий, що не шкодить навколишньому середовищу та сприяє здоровому способу життя. В Україні велосипедний рух наразі лише розвивається. Проте із кожним роком велосипедистів стає дедалі більше. Серед них є й активісти «Самопомочі». Під час акції велоактивісти лягли на землю, вдаючи вигляд збитих велосипедистів, та підняли до гори написи із закликами до водіїв.

«Головне, аби водії на дорогах нарешті сприймали велосипедиста як повноцінного учасника руху, а влада зробила дорожню розмітку для безпечного руху, — додала Євгенія Алексишина.


Куратор проекту «Здорове місто»
Володимир Тимченко
(096) 095-65-78