Маршрут №34: або перевізник додає одиниці транспорту, або іде з маршруту
Безпечне місто

Активісти проекту «Херсон — безпечне місто» разом із журналістами та громадськістю виявили, що не так давно зазначену ділянку обслуговував лише єдиний тролейбус. Одна машина на жвавому маршруті Житлоселище – Острів! Після численних скарг КП «Херсонелектротранс» відшукав можливість пустити іще одну машину. Тепер принаймні чекати тролейбуса доводиться на півтори години: вони курсують раз на 40 – 50 хвилин. Але цього також нищівно мало для мікрорайону, де розташовані школа, ВНЗ, поліклініка, кілька державних установ, а також великий житловий масив. Мікрорайон саме тому і названий Житлоселищем, що свого часу там було забезпечено житлом велику кількість містян. Окрім тролейбуса, подеколи можна побачити іще маршрутне таксі №34, яке курсує до Кіндійки, але також дуже рідко.

Через численні скарги до міського голови звернувся депутат Херсонської міської ради Дініс Бердник із вимогою пояснити ситуацію з нестачею маршрутних таксі та проханням збільшити чисельність машин для забезпечення потреб мешканців мікрорайону.

Міський голова Херсона Володимир Миколаєнко проінформував, що у відповідності до договору від 30.06.2015 №55 про організацію перевезень на міському автобусному маршруті №34 зазначений маршрут обслуговує приватна фірма «МИС» з необхідною кількістю транспорту на маршруті, а саме – 17 одиниць. Однак, на даний час – і саме так зазначено у відповіді на звернення – на маршрут виходить лише дві одиниці техніки.

«Відділом транспорту управління транспортної, дорожньої інфраструктури і зв’язку міської ради направлено листа керівнику приватної фірми «МИС» щодо необхідності вжиття заходів зі збільшення одиниць транспорту для обслуговування маршруту №34, — йдеться у відповіді. – У разі невиконання умов договору зазначене управління буде змушене в односторонньому порядку розірвати вищезазначений договір і проводитиме новий конкурс на обслуговування вказаного маршруту».

Отже, чекаємо на реакцію приватного перевізника, який, до речі, застосовує для перевезень незручні маршрутні таксі типу «дельфін». Такі Ви навряд чи побачите в будь-якому іншому обласному центрі України, проте в Херсоні їх багато. Вони здебільшого не відповідають вимогам техніки безпеки та елементарного комфорту. А обслуговування двома машинами замість необхідних сімнадцяти – це справжня зухвалість у відношення до містян та гостей Херсона.

Щоправда, у зверненні Дініса Бердника мова йшла також про забезпечення додаткових одиниць тролейбусів на маршруті №4 – можливо з числа тих, які будуть придбані незабаром. Вимога щодо придбаних у 2017 році одиниць зумовлена тим, що процедура закупівлі передбачає закупівлю тролейбусів з низькою підлогою, які особливо затребувані у мікрорайоні “Житлоселище”, де проживає чимало молодих родин з маленькими дітьми та осіб із особливими потребами.

«Це нові тролейбуси вітчизняного виробництва із низькою підлогою, тобто комфортними умовами, зокрема для людей із особливими потребами, — коментує депутат. – Було б чудово, якщо принаймні одна одиниця, а краще – більше, з’являться на даному маршруті. Він доволі жвавий і може забезпечити перевезення багатьох пасажирів, тобто сприяти комфорту перевезень та притоку коштів до комунального підприємства міської ради».

Але на цю частину звернення відповіді міський голова наразі не надав.


Куратор проекту «Безпечне місто»
В’ячеслав Білковський
(096) 095-65-78