На Херсонщині запроваджено воєнний стан: що має знати кожен

З 28 листопада в 10 областях України запроваджується режим воєнного стану терміном на 30 днів. У переліку — Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Луганська, Донецька, Сумська, Харківська, Чернігівська, Вінницька області. Президент включив до Указу лише кілька заходів з 24-ох, передбачених у документі. Більшість — стосуються Збройних Сил України, Нацгвардії, СБУ та МВС.

Зокрема, підсилюються заходи із кібербезпеки, інформаційної безпеки, контррозвідувального, антитерористичного та контрдиверсійного режимів. У режим готовності приводиться протиповітряна оборона. Проводитимуться навчальні збори з резервістами оперативного резерву. Прикордонна служба посилить охорону державного кордону та адмінмежі з Кримом.

Під час дії воєнного стану НЕ ПЛАНУЄТЬСЯ конфіскація авто, іншої власності, примусової трудової повинності, поселення військових у квартирах українців.

Розширення списку обмежень може бути ВИКЛЮЧНО за умов наступу Росії. Президент підкреслив, що його принципова позиція — зробити ВС мінімально помітним для цивільного населення.

 

Андрій Садовий із цього приводу додає:

Я б також просив, що ми зараз свою увагу сфокусували на те, що більше 20 наших українців знаходяться у Росії як військовополенені. Ми повинні їх визволяти, тому відповідний воєнний стан має бути введений.