Скадовськ отримав документи з реконструкції очисних споруд

Міський голова Скадовська зазначає: «На першому етапі цей проект передбачає відновлення роботи пісколовки, введення в експлуатацію нового аеротенка з принципово новою системою аерації, та встановлення нової модульної компресорної. Це дозволить значно підвищити якість очистки стічних вод, зменшить вдвічі витрати на електроенергію, дозволить проводити дистанційний моніторинг роботи очисних споруд. Орієнтовна вартість робіт складає 22 млн. грн. Зараз готуємо документи для пошуку джерел фінансування, та вносимо технічні правки».

Проект реконструкції очисних споруд викликав свого часу чималий резонанс у міській раді Скадовська. Скадовчани висловили думку про те, що після запуску очисних цілком можна переглянути тариф у бік зменшення. Олександр Яковлєв наводить приклад Німеччини, де тарифікація переглядається щороку:

«У мене взагалі не йде з голови досвід Німеччини. – Зазначає Олександр Яковлєв. – Там замість наших КП створенні громадські об’єднання, які є неприбутковими організаціями, керівництво обирає громада. І саме перед громадою керівник звітує. За результатами роботи за рік відбувається коригування тарифів та затверджуються плани розвитку. І тільки на цьому етапі в процес втручається місцеве самоврядування. Якщо підприємство отримало збитки за рік, влада може допомогти, аби не підвищувати тарифи. В м. Кемптен, що в Баварії, тарифи, як правило, зменшуються. А зростають тільки тоді, коли потрібно проводити модернізацію. І тут знову може допомогти влада. Таке складно уявити у нас, але це відразу деполітизує усі КП, зникає корупційна складова: провели відкритий конкурс, створили наглядову раду – і хай працюють на благо громади».

Світлина від Олександра Яковлєва.

Світлина від Олександра Яковлєва.