У Горностаївці відбулись спортивні змагання обласного значення
Здорове місто

22 квітня у Горностаївці відбувся відкритий Кубок з контактного карате IANOCK у розділі фулл-контакт карате ALL-STYLE серед юнаків та дівчат у якому взяли участь і спортсмени місцевого спортивного клубу «КІТ».

Такий масштабний спортивний захід у селищі проходив уперше. Участь у змаганнях узяли 164 спортсмени із восьми команд з усієї області: спортивний клуб «Метеор» із Генічеська, Великолепетиська федерація Шотокан-карате, Херсонська федерація контактного карате, федерація Годзю-рю карате з міста Залізний Порт, Голопристанський спортивний клуб «Патріот», Херсонський спортивний клуб українського козацтва, Горностаївський спортивний клуб «КІТ» та Клуб «Вітязь» Херсонської федерації рукопашного бою.

Вистачало й уболівальників – у відповідно облаштованому спортивному залі ДЮСШ зібралися того дня батьки, друзі, близькі та просто охочі побачити видовищні поєдинки.

Відкриття змагань стало справжнім святом на яке завітали голова районної ради Сергій Карпеченко, селищний голова Дмитро Ляхно, депутат Херсонської міськради, лідер фракції «Самопоміч» Андрій Дмитрієв, які висловили побажання удачі учасникам, ієрей Миколай Куліш, котрий благословив спортсменів та начальник відділу культури, молоді та спорту Тамара Матецька. Щойно змагання було оголошено відкритими в залі зазвучав гімн України а спортсмени виконали урочисте рівняння на прапор.

Організатором та головним суддею заходу виступав тренер Горностаївського клубу «КІТ», його засновник Микола КІТЧЕНКО.

Зважуючи на велику кількість учасників поєдинки відбувалися на двох татамі одночасно. На першому — змагалися молодші учасники (від 6 до 12 років у різних вагових категоріях), а от на другому — точилися протистояння між старшими учасниками (від 12 та до 18+ у різних вагових категоріях). Проте участь у змаганнях серед молодших спортсменів брали й зовсім юні каратисти, наймолодшому з яких, Нікіті Кітченку, чотири роки, суперником якого був також юний учасник Ілля Марченко, якому майже шість. Учасників молодшої вікової категорії судив президент обласної федерації контактного карате Ігор Баранчук.

Двобої точилися між представниками різких команд і між однокомандниками, зокрема у фіналі та півфіналі. Спортсмени показали незламну силу духу та вражаючу жагу перемоги. Демонстрували здатність до витривалості, подолання страху, невпевненості та болю. Адже карате – це не просто «махання» руками та ногами, це самодостатня філософія, що дає владу над енергією руху. Втім серія тріумфів на татамі – це не стільки вияв прихильності фортуни, скільки результат наполегливих тренувань, під невсипущим оком тренерів. Високий рівень підготовки всіх спортсменів відчувався одразу, тож на татамі проходили важкі, напружені, але дуже цікаві поєдинки. Рівень конкуренції спортсменів був дуже великим…

Важкі та довгі тренування дали свій результат і спортсмени клубу «КІТ» продемонстрували хороший рівень технічної майстерності та чудову фізичну форму. Змагання проходили в атмосфері напруженої боротьби а учасники були налаштовані лише на перемогу. Втім її, на жаль, здобули не всі. Але перше командне місце вибороли все ж хазяї змагань – спортивний клуб «КІТ» маючи на своєму рахунку 34 медалі з яких 16 перших місць. Друге місце дісталося херсонській федерації контактного карате (24 медалі, 11 перших місць), а почесне третє дісталося спортсменам федерації Годзю-рю карате з міста Залізний Порт (24 медалі, 7 перших місць).

Приємно, що в першому кубку Горностаївки перемогу вибороли саме наші спортсмени. На їхньому рахунку аж 16 золотих медалей, які в чесному та запеклому бою вибороли: Антон Костюк, Ростислав Чистик (два перших місця у різних вагових категоріях), Дмитро Нікітін,Станіслав Зімов, Єгор Герасимович, Владислава Панасенко, Вікторія Любашевська, Олександр Василевський, Андрій Рєзанов, Олексій Корінь, Василь Бризгун, Владислав Воскобойник, Максим Чистик, Богдан Чистиков, Олександр Мошта. До свого активу додали також 13 срібних нагород, які дістали: Дмитро Нікітін, Станіслав Зімов, Олександр Барикін (два других місця у різних вагових категоріях), Олександр Чистиков, Володимир Кіщук, Ольга Павлюк, Анатолій Бондарчук, Дмитро Рева, Нікіта Кітченко, Олександр Нікітін, Сергій Дежифаров. А бронзу вибороли Владислав Шпонька, Андрій Кудля та Владислав Кашу.

У підготовці змагань значну підтримку Миколі Кітченку надали батьки спортсменів та актив громадської організації «Об’єднання «САМОПОМІЧ», зокрема Лідія Кітченко. Не були осторонь організації й сектор культури, молоді та спорту райдержадміністрації.

Аналізуючи змагання тренер в цілому задоволений результатом своїх підопічних. Втім, для вдосконалення техніки та фізичної підготовки, ще багато треба працювати. Тож зупинятися на досягнутому спортсмени клубу «КІТ» не збираються, а ми – чекатимемо нових перемог.

Світлини Ф. МАНАНА


Куратор проекту «Здорове місто»
Володимир Тимченко
(096) 095-65-78