Херсонська «Самопоміч» підтримала акцію «Обіцяли – виконуйте!» в Києві

Активісти «Самопомочі» з різних регіонів вимагали під Верховною Радою щодо ухвалення парламентом нового виборчого законодавства. окрім запровадження пропорційної виборчої системи за відкритими списками, припинити також сміттєву блокаду Львова.

Активісти Об’єднання «Самопоміч» Херсон об’єднались разом із активістами з інших регіонів задля однієї спільної мети – вимоги до Верховної ради Раду прийняти закони, що змінять виборче законодавство. Мова йде про зміну ЦВК відповідно до законів України, прийняття законів «Про вибори».

«Ухвалення зазначених законів є важливим кроком у реформуванні виборчої системи України, — зазначає Андрій Дмитрієв. – Завдяки голосуванню за відкритими списками кожен виборець зможе фактично побачити обличчя кожного депутата, а за результатами – бути впевненим, що до ради відповідної громади потрапить саме той, хто переміг на дільниці. Окрім того, кожен депутат має нести політичну відповідальність, а виборці – отримати реально дієвий закон, який дозволить їм відкликати депутата у разі порушення ним своїх передвиборчих обіцянок».

Що ж стосується сміттєвої блокади Львова, то даною проблемою переймається вся країна. «Ми приїхали не просто підтримати львів’ян, — каже Андрій Дмитрієв, — а висловити свою чітку позицію щодо врегулювання питання виділення земельної ділянки, яка б відповідала державним будівельним нормам для ново полігону. Ті пропозиції, які є наразі, в жодному разі не задовольняють вимоги законодавства щодо нормального вивезення та подальшої утилізації сміття. Ця проблема може спіткати будь-який регіон України – схожі проблеми, на жаль, не оминають і Херсонщину. Ми вже сьогодні маємо думати про цивілізований збір та утилізацію сміття в нашому регіоні. Сьогодні в Херсоні немає затверджених тарифів на вивіз сміття – і кожен мешканець за фактом сплачує ту ціну, яку, в принципі, бере невідомо звідки організація, що експлуатує сміттєвий полігон. За фактом, кожен херсонець фінансує необґрунтовані тарифи зі своєї кишені».

Іще минулого року Андрій Дмитрієв у складі бюджетної депутатської комісії ініціював проведення конкурсу з вибору компанії для експлуатації сміттєвого полігону. Однак, і до сьогоднішнього дня міська влада даний конкурс не організовує.