Звіт депутатів фракції від ПП «Об’єднання «Самопоміч» в Скадовській міській раді

До складу нинішнього, VII скликання Скадовської міської ради від ПП “Об’єднання “Самопоміч” за діючим виборчим законодавством пройшло 6 депутатів та було обрано міського голову. Реальний запит громади та результат достойно проведеної виборчої кампанії — на 19 з 26 округів перше місце отримали кандидати від нашої політичної сили. Команда злагоджено працює і надалі в такому складі, утворивши Дорадчу раду фракції.

Від самого початку наша команда виступила ініціатором об’єднання всіх сил демократичного спрямування навколо спільної роботи на розвиток громади, запропонувала принципи та основні напрями співпраці.

На виконання взятих зобов’язань депутати та члени Дорадчої ради за час роботи після виборів зробили наступне.

З підвищення прозорості діяльності міської ради та збільшення можливостей контролю громадою місцевої влади.

Починаючи з першої ж сесії було запроваджено трансляцію та відеозапис сесійних засідань з викладенням в інтернет, заявлено та створено проект рішення з поіменного голосування, а також запропоновано інші зміни до регламенту роботи міської ради, що підвищують прозорість діяльності та спрощують доступ громади до пленарних сесій та засідань постійних депутатських комісій.

Також на одній з перших сесій за наполяганням міського голови та депутатів фракції було прийнято рішення щодо закупівлі обладнання для інтерактивного голосування та автоматичної фіксації результатів, внесено відповідні зміни до регламенту роботи міської ради щодо негайного оприлюднення результатів поіменного голосування — ще до вступу в дію цієї норми відповідного закону.

Саме депутати від Самопомочі поновили інститут помічників депутатів — 14 чоловік отримали відповідні посвідчення, беруть активну участь у висвітленні діяльності Самопомочі у соціальних мережах, розповсюджують агітаційні та промо-матеріали.

Для поширення на місцевому телебаченні та розміщення в мережі інтернет створено кілька періодичних випусків програми “Час мера”, де міський голова звітує та дає відповіді на актуальні питання від громади.

На створення ефективних інструментів організації, контролю та підвищення продуктивності роботи.

Проведено повну реконструкцію внутрішньої комп’ютерної мережі міської ради.

Здійснюється впровадження передових інформаційних технологій для ведення бухгалтерського обліку в міській ради, а також навчання персоналу.

Здійснюється впровадження електронної системи документообігу та навчання персоналу.

Підписано договір і місто підключилось до комунікаційної платформи OpenCity.

“Об’єднання “Самопоміч” — єдина фракція Скадовської міської ради, депутати якої входять до складу всіх постійних депутатських комісій, депутат фракції очолює комісію з підприємництва та регуляторної політики, організації і діяльності закладів і об’єктів гуманітарної сфери, розвитку курортної зони, охорони навколишнього природного середовища, по роботі з молоддю, проведенню культурно-масових та спортивних заходів.

Депутати фракції також входять до складу багатьох комісій міськвиконкому: з розгляду адміністративних правопорушень, обстеження об’єктів комунальної власності міської ради, з житлово-побутових питань, визначення пайових внесків замовників будівництва у створенні інженерно-транспортної інфраструктури міста, тощо.

В напрямі охорони довкілля, зниження витрат енергоресурсів.

На виконання ініціативи міського голови міська рада прийняла рішення щодо приєднання до Угоди мерів, за якою взято зобов’язання до 2020 року скоротити викиди парникових газів містом в атмосферу на 20% за рахунок застосування енергозберігаючих технологій та альтернативних джерел енергії.

Відповідно до даної Угоди розраховано базовий кадастр викидів та розроблено План дій сталого енергетичного розвитку, запроваджено енергомоніторинг в бюджетних закладах та на підприємствах комунальної власності міської ради на базі інформаційно-аналітичного веб-сервісу.

Створюється Дорадчий комітет з питань сталого енергетичного розвитку. Проводиться почергова розробка технічних проектів та пошук можливостей фінансування вказаних заходів.

Також розроблено ряд положень та інструкцій для впровадження та діяльності системи енергетичного менеджменту міста.

За ініціативи депутата обласної ради від Самопомочі та підтримки депутатів міськради було проведено громадські слухання щодо екологічного стану Джарилгацької затоки, прийнято рішення щодо необхідності наукового дослідження та розробки рекомендацій з покращення екології затоки, а також рішення щодо оцінки діяльності (бездіяльності) НПП Джарилгацький.

Надалі проводиться робота з пошуку як виконавця даних досліджень, так і можливостей фінансування.

Створено громадську групу «Клуб Любителів Тварин».

Для вирішення проблем щодо бродячих домашніх тварин було проведено:

В напрямі розвитку громадської свідомості та ініціативності.

За ініціативи помічника депутата, члена Дорадчої ради, координатора допомоги ВПО внесено зміни до “Положення про надання матеріальної допомоги окремим категоріям населення” щодо включення норм для ВПО (внутрішньо переміщених осіб).

Молодіжне крило Дорадчої ради виступило організатором групи Facebook Клуб Любителів Скадовська, що залучила до свого складу близько 15% населення міста. Також

Депутати та члени Дорадчої ради брали участь у виготовленні інсталяції «I LOVE SKADOVSK» та технічному й організаційному забезпеченні урочистого відкриття.

Активісти, члени Дорадчої ради та депутати брали участь в проведенні підготовчих робіт для відновлення автобусної зупинки в районі «Білої акації» м. Скадовськ, на яку було отримано грант від Британської ради.

Також, за ініціативи та безпосередньої участі члена Дорадчої ради фракції функціонують комп’ютерні курси для людей похилого віку, на що також було отримано грант Британської ради.

Всі депутати фракції виступили на підтримку запровадження партиципаторного бюджету для громадських проектів, на минулий рік під це було виділено 500 тис. грн.

На розвиток культури та туристичної привабливості міста

За ініціативи міського голови деякі депутати взяли участь в організації та проведенні благодійного новорічного балу.

Участь в організація придбання і доставки медичного обладнання, придбаного на пожертвування зібрані на новорічному балі.

Монтаж освітлювальних приладів для світлової інсталяції на центральній площі, що організований Клубом любителів Скадовська

Різдвяний благодійний ярмарок – участь в організації, оформленні та роботі.

Допомога в проведення міських заходів на центральній площі міста.

Участь в оргкомітеті фестивалю «Смажений Бичок», в розробці логотипу фестивалю.

В напрямі покращення стану ЖКГ, розвитку інфраструктури.

Створення та робота тимчасової слідчої комісії з розслідування зловживань в комунальному підприємстві при виконанні ремонтів систем водопостачання та водовідведення багатоквартирних будинків за окремою програмою.

Ініціатива, вибір та пошук для придбання промислового пилососа в комунальне підприємство для прибирання опалого листя.

Подача, супровід розробки та узгодження проекту організації кругового руху на аварійнонебезпечному перехресті.

Мабуть, характерна для більшості наших міст ситуація — коли йшли “у владу”, мали свою програму та бачення змін. Після року справді напруженого пошуку найефективніших рішень самих пріорітетних питань стало зрозуміло, що в такому баченні було багато “білих плям”. Тому всі депутати фракції та члени Дорадчої ради набираються досвіду, постійно підвищують рівень компетенцій для більш ефективної роботи на розбудову громади та міста.